27 Ağustos 2019'da eklenmiş, 11 kişi görüntülemiş
Ozan Sanat Evi
Adres : İhsaniye Mh., İstiklal Cd., No:51/B, Bandırma, Balıkesir
Telefon : 0266 714 39 11
Faks : -
E-Posta : ozansanatevi@gmail.com
Websitesi : -

Ozan Sanatevi, Türkiye’de sayıları artık bir elin parmaklarını geçmeyen kültür kitapçılığının son temsilcilerindendir.

1989 yılından beri Bandırma’da hizmet veren Ozan Sanatevi 1993 yılında Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından “Yılın Kitapçısı” seçilmiştir.

Kurulduğu günden bu yana düzenlediği imza günü, söyleşi, konferans ve sergilerle, raflarında sakladığı kitaplarıyla Bandırma’nın kültür sanat yaşamına her alanda katkıda bulunmaktadır.

Prefix, Emek Kitap, Yapı Kredi Yayınları, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları gibi önemli yayın ve dağıtım şirketlerinin resmi bayisidir.

Hades Yayıncılık 1999 yılında Ozan Sanatevi tarafından kurulmuştur. “Yeraltı Kitaplığı” adını verdiği seriyle edebiyatın grotesk metinlerini okuyucuya sunmayı amaçlamış ve bu bağlamda G.Apollinaire’nın On Bir Bin Kırbaç kitabını ve Hurşit Gara’nın şiirlerini Ergenlik Çağı isimli kitapta toplayarak yayınlamıştır. Yayınlanır yayınlanmaz toplatılan iki kitap hakkında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi 16 Şubat 2010’da, kitabın toplatılması ve yayıncısının ağır para cezasına çarptırılmasının gereksiz olduğu kararını açıklamıştır. Kararda; eserin Avrupa edebiyat mirasının önemli bir örneği olduğunu belirten AİHM, eserin Türk okuyucusuna ulaşmasının engellenmemesi gerektiğini ifade etmiştir.

Aktif : 0 Ziyaretçi Bugün : 0 Ziyaretçi Dün : 29 Ziyaretçi Bu Ay : 642 Ziyaretçi Bu Yıl : 4093 Ziyaretçi