10 Mayıs 2020'da eklenmiş, 17 kişi görüntülemiş
Mor Adam Sanat Atölyesi
Adres : Bahçelievler Mah., Teknik Lise Cad. Türkiye, Mavi Kent Sitesi D:129, Altıeylül, Balıkesir
Telefon : 0505 903 88 71
Faks : -
E-Posta : orayerdag10@hotmail.com
Websitesi : -

moradam sanat atölyesi,şehrimizin sanat ve sanatçı yönünden gelişmesine destek veren bir atölyedir.FAALİYETLERİ;ÇOCUK VE YETİŞKİNLER İÇİN;resim karakalem,yağlı boya ,akrilik vb.,gitar ,keman,piyano,yan flüt,ney vb.dans atölyeleri var.Ayrıca karakalem portre ve hertürlü resim çalışması yapılır.
Her ebeveyn çocuklarının geleceği ve becerileri ile ilgili hayaller kurar, beklentiler geliştirir. Çocuğun nasıl bir kişiliğe sahip olacağı veya hangi mesleği yapacağının yanında becerilerinin neye yatkın olacağı da erken yaşlardan itibaren aile içinde konuşulur. Anne babalar çocukları için önce sağlıklı ama başarılı olsun, doğayı, hayvanları, müziği, çevresindekileri, kendisini sevsin, arkadaşları ile problemleri olmasın, sorunu olduğunda halledebilecek kadar güçlü olsun, sosyal olsun, yalnız kalmasın, onun için sınavın sonucundan çok parmak kaldırmak daha önemli olsun, bildiklerini anlatabilsin, yaratıcılığını her alanda sergilesin, yaşamında gri balık olmak yerine renkli balık olmayı seçsin vb. pek çok duygu ve düşüncelere sahip olurlar. Çocuklar kendilerini ifade ettikleri ölçüde gelişirler. Bu nedenle sanat çocuğun kendini geliştirmesine büyük imkân tanır. Peki, sanat nedir? En basit tanımıyla yaratıcılığın ya da hayal gücünün ifadesidir.

Resim; ifade ve karakter etkinliğidir. Çocuk yalın bir anlatım aracı olan resim yoluyla iç dünyasını yansıtır. Duygu ve düşüncelerini dile getirir. Resim, çocuğun küçük kas gelişimine, el göz koordinasyonuna, motor ve bilişsel gelişimine yardımcı olur. Geometri gibi bazı derslere dolaylı yoldan katkı sağlar. Çocuk gelişiminde resim eğitimi, eğitimin en az diğer süreçleri kadar önemlidir. Resim, tasarım, uygulama sürecinde çocuk kısa zaman içerisinde “göz ile düşünme” yetisi kazanır. Çocuk çizerek, boyayarak, kurgulayıp inşa ederek çevresinde tekil olarak pek anlam ifade etmeyen nesne ve imgelerden anlamlı bir bütün oluşturur.

Bu süreçte çocuk etkin seçme tercihini kullanır, yorumlar ve biçimlendirir. Ebeveynin çocuğa uygun ortamı hazırlaması, farklı malzemeler kullanmaya teşvik etmesi ve yaş düzeyine uygun etkinliklere yönlendirmesi önemlidir.

Müzik; öncelikle şarkı ve tekerlemeler yoluyla okul öncesi dönemindeki çocuğun dil gelişimine katkıda bulunur. Ayrıca, okuma yeteneğini de olumlu etkilediği açıkça görülmektedir. Yapılan araştırmalara göre, akademik yılın başında ve sonunda okuma testine tabi tutulan ilköğretim öğrencilerinden, müzik eğitimi alanların, almayanlara oranla daha iyi sonuçlar elde ettikleri görülmüştür. Yapılan pek çok testin sonucunda, notaları doğru seslendiren çocuklarda, harfleri doğru seslendirme oranının daha yüksek olduğu görülmüştür. Müzik eğitiminin olumlu etkisi, okumanın yanı sıra, öğrenme ve yaratıcılıkta da kendini göstermektedir

Aktif : 0 Ziyaretçi Bugün : 0 Ziyaretçi Dün : 29 Ziyaretçi Bu Ay : 642 Ziyaretçi Bu Yıl : 4093 Ziyaretçi