Hakkımızda

BALIKESİR KÜLTÜR SANAT YAŞAM REHBERİ
7/24 Balıkesir
Balıkesir için bir ilk…

Şehir, korunan ve yaşanan kültürün dışa dönük yüzünü yansıtır. Merkezle taşra her an ve her ortamda etkilenirler. Alışverişte, pazarda, düğünde, dernekte bu etkileşim sırasında kültürün dinamikleri tekrar tekrar sorgulanır ve canlı tutulur. Kent, uygarlaşmaktır. Şehir yerleşik hayatı benimsemiş bireylerin gönüllü kurdukları yaşam ve yerleşim biçimidir. Binaların dikilmesi ve içinde insanların yaşaması, yerleşim yerini şehir yapmaz. Ruhen ve bedenen şehrin varlığını hissedebilmelidir orada yaşayanlar. Yaşadığı, kültüründen faydalandığı toprağın herhangi bir yerine zarar verebilecek çok sıradan davranışlardan sakınmalıdır. Şehir, kültürün yaşatıcısı, yayıcısı, belgeleyicisi, gelecek nesillere taşıyıcısıdır.

Şehir, böyle anlaşıldığında kültürel fonksiyonlarını yerine getirmiş olacaktır. Ola ki, şehrin farkkı anlaşılması, yaşanan yeri sadece açık cezaevi yapmaktan öteye gitmez.

Şehirden talep ettikleriniz olmalı. Yaşam standartı gibi, kültürel doyum gibi, psikolojik yeterlik gibi. Güven, paylaşım, eğlenme, sağlık, alışveriş,  barınma, beslenme taleplerinizi karşılayacak olgunlukta olabilmeli şehir. Sizi sadece bir müşteri gibi değil, varlığının bir parçası olarak algılamalı.

Aktif : 0 Ziyaretçi Bugün : 0 Ziyaretçi Dün : 23 Ziyaretçi Bu Ay : 1904 Ziyaretçi Bu Yıl : 3875 Ziyaretçi