Haftanın Fimleri / 30 Ağustos

29.08.2019

21 Kişi Okumuş

0 Yorum

Türkiye’de sinemalarda bu hafta 3’ü yerli 7 film sinemaseverlerle buluşuyor.

1. New York’ta Yağmurlu Bir Gün
2. İblis: Esir-i Beden
3. Masal Şatosu: Sihirli Davet
4. Abigail: Sınırların Ötesinde
5. Mircin
6. Elveda Oğlum
7. Kediler

NEW YORK’TA YAĞMURLU BİR GÜN

ABD yapımı dram ve komedi türündeki New York’ta Yağmurlu Bir Gün filminde Timothee Chalamet, Elle Fanning ve Selena Gomez rol alıyor. Romantik bir hafta sonu geçirmek için New York’a giden genç çiftin yaşadıklarını konu edinen filmin yönetmenliğini usta yönetmen Woody Allen üstleniyor.

İBLİS: ESİR-İ BEDEN

Hira Evren Işık’ın yönettiği İblis Esir-i Beden, astral seyahat ritüellerini denemek için yola çıkan dört arkadaşın hikâyesini anlatıyor. Araf Mehmet Geçgel, Esin Kaya, Elif Erkanlı, Emre Bulut ve Mualla Şahin oyuncu kadrosunda.

MASAL ŞATOSU: SİHİRLİ DAVET

Burak Kuka’nın yönettiği Masal Şatosu: Sihirli Davet, ağabeyi ve arkadaşlarıyla güzel bir yaz tatili geçiren 11 yaşındaki Neşe’nin, masal alemine açılan bir kapıyı keşfetmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. Oyuncu kadrosunda Ecrin Su Çoban, Berk Coşkun, Ayça Tilki ve Candeniz Göçer yer almakta.

ABIGAIL: SINIRLARIN ÖTESİNDE

Distopik bir evrende geçen fantastik bir hikaye… Sınırları, salgın bir hastalık nedeniyle kapatılan bir ülke… Babasının hastalık bulaştı diye yetkililer tarafından götürüldüğüne sadece 6 yaşındayken şahit olan Abby… Bu minvalde girizgah yapan hikaye ileride fantastik bir boyuta evriliyor. Aleksandr Boguslavskiy’in yönettiği filmde Tinatin Dalakishvili, Eddie Marsan, Rinal Mukhametov gibi isimler rol alıyor.

 

MİRCİN

Yönetmenliğini Ahmet Yaşar Gümüş’ün yaptığı haftanın korku türündeki diğer vizyon filmi Mircin’de Korkut Çözer, Elif Kartal, Hande Sipal gibi isimler oynuyor. Film, uzak durmaları gereken bir olayın peşine düşen bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor.

 

ELVEDA OĞLUM

Çin’in ödüllü yönetmenlerinden Wang Xiaoshuai’nin 3 saatlik filmi, kadın oyuncusu Yong Mei ile erkek oyuncusu Wang Jingchun’a Berlin’de ödül getirdi. 80’lerde başlayan ve 40 yıla yayılan dokunaklı bir hikayeyi anlatıyor film. Mutlu hayatınız bir anda değişiverir. O hayattan kaçarsınız. Alışkanlıklar bir hastalık gibi hücrelerinize yapışır.Bazen, şimdi veya en azından sonunda iyi bir şey olacak dersiniz, ama olmaz. Birinin sizi zamanla seveceğini düşünürsünüz, ama sevmez. Olanların yetersizliği ve olmayanların çaresizliğiyle sarmaş dolaş bir hale gelen Yaoyun ve Liyun’un oğullarını kaybetmesi, başka bir şehre taşınması, bir evlat edinmesi ve hayal kırıklıkları ile hatıralarla dolu yaşam öykülerini izlemek size hüznü ve hazzı aynı anda yaşatacak.

 

KEDİLER

Animasyon türündeki Kediler, efsanevi kedi cennetini bulmak için evden kaçan oğlunun peşine düşen Blanket adındaki bir kedinin maceralarını konu ediyor. Gary Wang yönetmen koltuğunda.

 

SİNEMA SEANSLARI

Ayvalık MY CINELIFE

Sinemaximum Yay/Ada

CINEFORA Bandırma

 

İlgili Terimler :

SON EKLENENLER

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Aktif : 0 Ziyaretçi Bugün : 42 Ziyaretçi Dün : 29 Ziyaretçi Bu Ay : 724 Ziyaretçi Bu Yıl : 4205 Ziyaretçi