Gabriel Pasternak’ın İntikamı

25.02.2017

450 Kişi Okumuş

0 Yorum

 

İspanyol-Arjantin ortak yapımı olan ve 2015 Oscarlarında en iyi yabancı dilde film dalında aday olmuş “los relatos salvajes” isimli filmde yer alan kısa hikayelerden birinin baş kahramanı.

Gabriel, tüm yaşamı boyunca kendisine yamuk yapmış herkesi çeşitli Bizans oyunları ile aynı uçağa bindirmeyi başarır. Kendisi ise kabin amiri olarak kokpitteki yerini alır, pilotları etkisiz hale getirir ve olaylar gelişir.
Hayatı Gabriel’e zindan etmiş ve uçağa binmiş yolcuların arasında kendisini aldatmış olan eski kız arkadaşı, aldatan diğer taraf yani eski en yakın arkadaşı, yeteneksiz bulduğu için kendisini herkesin önünde küçük düşürmüş ve sayesinde utancından haftalarca yataktan çıkamadığı bir müzik eleştirmeni, eziyetlerine maruz kaldığı ilk okul arkadaşları, gaddar ilkokul hocası, zam yaptığı için görmeyi bırakmak zorunda kaldığı psikoloğu ve kendisini reddetme gafletinde bulunmuş bir adet hostes bulunur.

Hain plan olarak Gabriel Pasternak, kalkıştan bir süre sonra can düşmanları ile dolu olan uçağı ters giden her şeyden sorumlu tuttuğu anne ve babasının tepesine indirmeyi planlamıştır. İntikam yöntemi ile bir nebze de olsa birçok kişinin hayalini gerçekleştiren bir sosyopat olan Gabriel’i film boyunca hiç görememiş olsak da eminim kendisi sinema tarihinin en orijinal karakterleri arasına girmiştir.

İlgili Terimler :

SON EKLENENLER

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Aktif : 0 Ziyaretçi Bugün : 2 Ziyaretçi Dün : 29 Ziyaretçi Bu Ay : 644 Ziyaretçi Bu Yıl : 4095 Ziyaretçi